Gminny Ośrodek Kultury w Purdzie już po raz trzeci zorganizował obchody z okazji Dnia Kobiet, które odbyły się 9 marca w świetlicy wiejskiej w Klewkach. Przybyło na nie 60 pań, które w tym dniu czekało wiele niespodzianek. Mieszkanki gminy przywitał wójt Piotr Płoski – były życzenia, kwiaty i tort.

Następnie panie wzięły udział w warsztatach tworzenia ekologicznych kosmetyków pod przewodnictwem pani Małgorzaty Białoszewskiej, przygotowując własne kompozycje mydeł oraz soli do kąpieli. Odbył się także wykład na temat pielęgnacji skóry i kosmetyków. Na zakończenie Dnia Kobiet uczestniczki spotkania odwiedził sołtys i radny Klewek Jerzy Pykało. Panie otrzymały życzenia oraz róże.

Dom kultury w Purdzie tydzień przed Dniem Kobiet zorganizował inną imprezę, dedykowaną specjalnie paniom – warsztaty makijażu prowadzone przez Ewę Olszak.

Na panie czekały stanowiska pracy wyposażone w lustra, profesjonalne zestawy pędzli i aplikatorów do makijażu oraz kosmetyki. Uczestniczki spotkania, pod fachowym przewodnictwem makijażystki, same wykonały makijaż. Zapoznały się z różnymi technikami makijażu oraz jego utrwalania, miały także możliwość wypróbowania szerokiej gamy kosmetyków.
(MW / Fot. Pixabay / CC0)