Noclegi w gminie Purda?
Oczywiście w jednym z gospodarstw agroturystycznych. Może być to kwatera "Stary Ogród", oferująca dwuosobowe pokoje z łazienkami i specjalizująca się w przygotowywaniu przepysznych dań regionalnych. Nieco inny nocleg gwarantuje z kolei Ośrodek Turystyki Konnej. Jest jedną z większych atrakcji całej Purdy, ponieważ dysponuje doskonałym miejscem do jazdy konnej. Zaprasza do siebie zarówno doświadczonych jeźdźców, jak i osoby, które chciałyby zapoznać się z tym sportem.

Co zobaczyć w gminie purda?
Purda to ogromne skupisko zielonych terenów. Sporą część gminy zajmują lasy, a w należących do niej miejscowościach występuje aż kilkanaście jezior. Ci, którzy znają się co nieco na florze, będą mogli dostrzec w Purdzie fantastyczne skupiska rzadkich w Polsce roślin. Część z nich umieszczono w Rezerwacie przyrody Jezioro Kośno.

Co robić?
Każdy, kto preferuje aktywny tryb życia, błyskawicznie zakocha się Purdzie. Poranna jazda konna wspaniale wpłynie na ogólne samopoczucie, a wieczorny bieg po pobliskich lasach idealnie przygotuje człowieka do odpoczynku i zwalczy nawet uciążliwą bezsenność. Miłośnicy sportów wodnych skorzystają z kolei z tras kajakowych bądź po prostu zanurzą się w jeziorze, by pływać wśród najpiękniejszych krajobrazów. Wypoczynek w tym miejscu nie może być leniwy!

(Fot. Pixabay / CC0)